با دوره TOEFL بیشتر آشنا شو

courses-details

TOEFL

آشنایی با آزمون تافل :


 آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language)  به عنوان یکی از مهمترین و معتبرترین آزمونهای سنجش دانش و مهارت زبان انگلیسی در دنیا مطرح است و بکار گرفته مى شود. تافل یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از 10000 دانشگاه و موسسه آموزشی در ایالات متحده و کانادا، و دیگر بخشهای جهان، مورد نیاز است. همچنین افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستند، برای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند.
 
آزمون تافل ( TOEFL ) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می‌شود.
 
این آزمون، مهارت در بخشهای شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد و برای پذیرش در دانشگاههای آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاهها به مدت دو سال دارای اعتبار می‌باشد.

تافل کتبی و کامپیوتری
 از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۸، آزمون تافل فقط به صورت کتبی برگزار می‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال ۱۹۹۸ ETC  که آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems  که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.
 

 

آزمون کتبی تافل ( PBT ) تافل کتبی یک آزمون زمانبندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:


 

بخش

سوال

زمان

۱ شنیداری

۵۰پرسش

۳۵دقیقه

۲ ساختار و نگارش

۴۰پرسش

۲۵دقیقه

۳ درک مطلب

۵۰پرسش

۵۵دقیقه

 

 

 

 

 

 

 

آزمون کامپیوتری تافل (CBT) نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:
 

بخش

سوال

زمان

۱ شنیداری

۵۰-۳۰پرسش

۶۰-۴۰دقیقه

۲ ساختار

۲۵-۲۰پرسش

۲۰-۱۵دقیقه

۳ درک مطلب

۶۰-۴۴پرسش

۹۰-۷۰دقیقه

۴ بخش نوشتاری

۱انشاء

۳۰دقیقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تافل اینترنتی :(iBT)  از سال 2005، نسخه اینترنتی این آزمون طراحی شد که شباهتی به نسخه کامپیوتری دارد. در این آزمون بر مهارتهای چهارگانه زبان به عنوان مهارتهای کاربردی روزمره تکیه میشود. این آزمون در 4 بخش مختلف خواندن، شنیدن، گفتن و نگارش برگزار میشود. ساختار این آزمون به شرح زیر است:

 

بخش

توضیح

زمان

خواندن

3 تا 4 متن هر کدام 10 سوال

54 تا 72 دقیقه

شنیدن

5 تا 7 متن هر کدام 5 تا 6 سوال

41 تا 57  دقیقه

استراحت

استراحت اجباری

10 دقیقه

گفتن

4 قسمت

17دقیقه

نوشتن

2 قسمت

50 دقیقه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره تافل آراد:

متقاضیان آمادگی برای این آزمون پس از تعیین سطح، به دو صورت مورد پذیرش قرار میگیرند. افرادی که دارای سطح متوسط و بالاتر هستند . طی یک دوره سه ماهه و حدود 40 جلسه آموزشی برای این آزمون آماده میشوند. اما افرادی که در سطوح پایینتری قرار میگیرند بر اساس سطحشان، پس از طی دوره های مقدماتی وارد دوره اصلی میشوند. 

دوره های مشابه

course

مهلت ثبت نام : 1401/06/31

26,000,000 ریال